Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” i "Program dla szkół"

Klasy I-III brały udział w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”, którym głównym celem było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem projektu było również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.
W ramach projektu uczniowie klas młodszych rozpoznawali owoce i warzywa za pomocą wielu zmysłów, odbyły się różne konkursy, uczniowie wykonali samodzielnie zdrowe i pożywne kanapki oraz samodzielnie wykonały sok ze świeżych owoców. Tematyka zdrowia i aktywności fizycznej była poruszana na lekcjach wychowania fizycznego oraz na plastyce. Każdy uczeń zaprojektował i wykonał order miłośnika sportu. Dzieci wykonały wiele gazetek promujących zdrowie.
Uczniowie naszej szkoły biorą również udział w całorocznym programie dla szkół. Działania edukacyjne stanowią, obok dostaw produktów, jeden z głównych elementów „Programu dla szkół”. Aby skutecznie i trwale ukształtować nawyki żywieniowe - dzieci nie tylko otrzymują porcje owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych, ale również uczestniczą w działaniach edukacyjnych, informujących o zaletach spożywania tych produktów.
Działania obejmowały edukację z zakresu zasad zdrowego żywienia, pochodzenia i uprawy owoców i warzyw oraz produkcji produktów mlecznych, przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.