×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Witamy na nowej stronie internetowej Zespołu Szkolno–Przedszkolnego Nr 3 w Rogowie Opolskim                                 

WYCIECZKA KLAS I- III 14.06.2016

               Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie MiniEUROLANDU – park miniatru w Kłodzku. W parku uczniowie podziwiali między innymi miniatury Zamku Książ, wrocławskiego Ratusza, Big Bena, Statuy Wolności, Fontanny di Trevi. Dzieci bawiły się również na supernowoczesnym placu zabaw. Hitem był zjazd linowy.

               Następnym etapem było zwiedzanie kopalni złota w Złotym Stoku. Podczas całej trasy uczniowie słuchali ciekawych opowiadań przewodnika. Dowiedzieli się, że ostatecznym produktem kopalni było nie tylko złoto, ale również arszenik. Kopalnia dostarczyła nam wiele atrakcji między innymi: podziemny wodospad, chodnik śmierci, zjazd zjeżdżalnią. Na koniec podziemnym tramwajem wszyscy wyjechali na zewnątrz. Uczniowie byli bardzo podekscytowani zwiedzaniem tego miejsca.

               Ostatnią, dla niektórych najlepszą częścią wycieczki było zwiedzanie Średniowiecznego Parku Techniki znajdującego się w niedużej odległości od kopalni złota. Instruktorzy pokazywali różne średniowieczne narzędzia i wynalazki, ułatwiające wydobywanie surowców. Dodatkowo na trasie zwiedzania czekał na dzieci tajemniczy i niezapomniany Labirynt Strachu, który okazał się bardzo intrygującym miejscem. Ostatnim etapem wędrówki po średniowiecznym świecie była Chata Kata. Następnie dzieci miały czas wolny na odpoczynek, posiłek, zabawę czy zakup upominków.

               Wycieczka była wspaniałą przygodą dla wszystkich uczniów i z pewnością zostanie w ich pamięci na długi, długi czas. Wszyscy do domu wrócili zmęczeni, ale we wspaniałych humorach i bogatsi o nowe wiadomości.

Oprac. Magdalena Bałakut

Foto galeria:
WYCIECZKA KLAS I- III 14.06.2016 - galeria

Publiczna Szkoła Podstawowa w Rogowie Opolskim
im. Marii Konopnickiej z klasami I-III

ul.Chrobrego 15,

47-300 Krapkowice