SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM 2016

W maju w naszej szkole gościliśmy Pana Marcina Rochowiak. W bardzo serdecznej atmosferze dzieci dowiedziały się o życiu pszczół, ich pracy, znaczeniu w przyrodzie, a także o bardzo odpowiedzialnej pracy pszczelarza. Zaproszony gość przybył do nas w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywiózł w specjalnym ulu. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół, dowiedziały się czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Obserwowały z bliska rój pszczół i odszukiwały królową. Miały przyjemność przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy, dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę, dłuto i odsklepiacz widelcowi. Spotkanie zakończyło się degustacją miodów, które dzieci z wielką przyjemnością smakowały.

Oprac. Anna Trzeciak

Foto galeria: